Bytový dům Strašnice

Gutova, Praha 10

189

Bytů o které se staráme

150

garážových stání

8,2

milionů korun vyúčtovaných záloh ročně

7

let spolupráce

Novostavbu bytového komplexu svěřil developer do správy své dceřiné společnosti. Jelikož jsme se obávali propojení těchto subjektů a potíží s uplatňováním reklamací, změnili jsme záhy po vzniku SVJ správce. Náš výběr nejdříve padl na jednu z velkých firem působících na pražském trhu správy nemovitostí.

Slibovali jsme si od toho profesionální přístup, zázemí silné firmy a odborné znalosti. Již po pár měsících jsme ale zjistili, že ne vše běží podle našich představ. Přičítali jsme to naší neznalosti oboru a mysleli si, že klademe na správní firmu příliš vysoké nároky.

Po dvou letech spolupráce jsme si uvědomili, že jako členové výboru SVJ už neděláme nic jiného, než že neustále urgujeme dodání podkladů, reklamujeme chyby ve výstupech správce, máme problémy s odečty měřidel, s vyúčtováním záloh na služby, s reklamacemi vad na domě i s evidencí dlužníků.

Nakonec jsme již na činnost správce nedohlíželi, ale přímo ji suplovali. Bylo nám jasné, že tudy cesta dál nevede.

Měli jsme však obavu z další změny firmy, nového předávání podkladů a zejména z nejistoty, jestli to opět nebude všechno na nás. Uspořádali jsme výběrové řízení a vybrali služby od společnosti TN Facility, která nejlépe splňovala naši představu o ideální spolupráci.

Díky paní Pavlové proběhlo celé převzetí naprosto bez problémů, napravily se všechny historické nedostatky a dnes i po několikaleté spolupráci vše funguje, jak má. Jsme rádi, že jsme změnu neodkládali, protože po čase už by se náprava účetních chyb mohla stát i nerealizovatelnou. Osobně proto ostatním společenstvím vlastníků doporučuji nebát se změny firmy. Věnujte ale dostatečné úsilí zodpovědnému výběru té správné. Vyplatí se to.

Ing. Jan Loužecký předseda výboru SVJ Gutova

Nejste spokojeni s kvalitou služeb či fungováním vašeho současného správce?

Nebojte se změny. zajistíme pro vás jednoduchý a bezstarostný přechod pod naší správu kdykoliv během roku.

+420 772 777 222

info@tnfacility.cz

TN Facility s.r.o.

Kubánské náměstí 1391/11
(budova GARDEN ELEVEN, 4. patro)
100 00 Praha 10