Bytový dům Chodov

Jažlovická, Praha 4

64

jednotek o které se staráme

43

hasicích přístrojů a hydrantů revidováno ročně

1 100

platebních transakcí zúčtovaných ročně

2,9

milionů korun zúčtovaných záloh ročně

Dům byl původně majetkem Hlavního města Prahy a SVJ vzniklo postupnou privatizací jednotlivých bytů do osobního vlastnictví. Město svěřilo dům do správy své dceřiné společnosti.

Původním vlastníkem byla provedena rozsáhlá revitalizace objektu, kterou dodnes provází řada nejasností spojených zejména s dodavatelskými smlouvami, přiměřeností instalovaných technologií či úhradami za jejich následný servis.

Snaha technologiím porozumět a získat k nim podklady narážela na neochotu správce se tím zabývat a poskytovat informace. Nemalé úsilí nás stál také boj s účetními přístupy správní firmy. Rozhodli jsme se proto situaci řešit.

Uspořádali jsme výběrové řízení a vybrali pro správu objektu firmu TN Facility s.r.o. Na nadcházejícím shromáždění se však změnu správce odhlasovat nepodařilo pro stále významný podíl města, které se vlivu své dceřiné firmy nechtělo vzdát. Byli jsme zklamaní, ale i to je demokracie.

Ochota TN Facility nám s chodem domu pomoci však i přesto neuvadla a ještě další dva roky nám i bez nároku na honorář ochotně radili s účetnictvím, kontrolovali výstupy městské firmy a významně pomohli také s řešením našich nejpalčivějších problémů týkajících se zabezpečovacího a přístupového systému objektu. Jejich vstřícný přístup nás motivoval to nevzdat a s opakovaným pokusem o změnu správce jsme nakonec uspěli. Problematické záležitosti se od té doby podařilo vyřešit, nám ubylo starostí a konečně nás hřeje pocit, že dům funguje ku prospěchu jeho obyvatel.

Jana Cvetkovičová předsedkyně výboru SVJ Jažlovická

Nejste spokojeni s kvalitou služeb či fungováním vašeho současného správce?

Nebojte se změny. zajistíme pro vás jednoduchý a bezstarostný přechod pod naší správu kdykoliv během roku.

+420 772 777 222

info@tnfacility.cz

TN Facility s.r.o.

Kubánské náměstí 1391/11
(budova GARDEN ELEVEN, 4. patro)
100 00 Praha 10